Menu
3 kwietnia 2019

Zapowiedź: AZS Legion Katowice vs Poznań Hussars - 06.04.2019

W sobotę, 6 kwietnia 2019 roku, na bocznym boisku Stadionu Śląskiego przy ulicy Katowickiej 10 w Chorzowie, AZS Legion Katowice podejmie Poznań Hussars.

Po trzech kolejkach bieżącego sezonu AZS Legion Katowice zajmuje trzecią lokatę w tabeli Polskiej Ligi Lacrosse. Katowiczanie zanotowali jedno zwycięstwo ze Spartans Oświęcim (7:4) oraz jedną porażkę z Gromem Warszawa (5:7). W pierwszej serii spotkań zawodnicy w żółto-czarnych strojach pauzowali.

Wśród zawodników Legionu warto zwrócić uwagę na wyróżniających się zawodników, takich jak Jędrzej Madej (#10), Filip Kozicki (#11) czy Adam Grabowski (#4), którzy stanowią o sile zespołu z Górnego Śląska. Łącznie strzelili oni dziewięć bramek z dwunastu dotychczas zdobytych.

- Najbliższe spotkanie będzie z pewnością wazne dla obu drużyn w kontekście walki w dalszej części sezonu. Za nami dwa spotkania, które ułożyły się dla nas zupełnie odmiennie. W meczu z Oświęcimiem udało się zrealizować schematy nad którymi pracowaliśmy, co pozwoliło nam zwyciężyć. Z kolei z Warszawą stał pod znakiem dużej ilości naszych błędów i brakiem skuteczności, co było przyczyną naszej porażki. To drużyna z Poznania będzie faworytem tego spotkania, jednak jeżeli w sobotę uda nam się wrócić do poziomu, jaki prezentowaliśmy w meczu z Oświęcimiem, to na pewno powalczymy o zwycięstwo - Krzysztof Burzyński, bramkarz AZS Legionu Katowice.

Poznaniacy obecnie zajmują piąte miejsce w tabeli PLL.  W kolejce otwierającej zmagania ligowe pokonali u siebie Grom Warszawa (8:7) oraz ulegli na wyjeździe Kosynierom Wrocław (6:13). W trzeciej kolejce Hussars mieli mierzyć się z Ravens Łódź, jednak mecz został przełożony.

Wśród zawodników w czarnych strojach warto wyróżnić Jędrzeja Bagińskiego (#18), Maurycego Mierkiewicza (#11) czy Mladena Bukorovicia (#1). Tercet atakujących jest motorem napędowym drużyny z Wielkopolski.

- Mecz z Katowicami będzie idealną okazją do powrotu na właściwe tory. Porażka z Kosami boli podwójnie, a zwycięstwo po dogrywce z Gromem pozostawiło pewien niedosyt. Legion na pewno nie poda nam zwycięstwa na tacy. Widać, że z meczu na mecz ich forma rośnie. Liczę, że każdy z nas da z siebie wszyzstko i w sobotę wrócimy uśmiechnięci i zadowoleni ze swojej gry - Witold Kliber, pomocnik Poznań Hussars.

W zeszłym sezonie w Katowicach tryumfowali zawodnicy Legionu. Czy Poznań Hussars uda się wywalczyć komplet punktów przy Stadionie Śląskim?

AZS Legion Katowice vs Poznań Hussars
6 kwietnia 2019 roku
Boczne boisko Stadionu Śląskiego, ul. Katowicka 10, Chorzów
Start: 13:00

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU