Menu

O drużynie

Poznań Hussars jest pierwszym oficjalnie utworzonym zespołem lacrosse w Polsce. Istniejemy w rejestrach od grudnia 2007, ale nasza przygoda z lacrosse zaczęła się już wcześniej.
Należy zacząć od tego, że do powstania drużyny w nieoceniony sposób przyczyniła się Europejska Federacja Lacrosse (ELF), dzięki której pozyskaliśmy profesjonalny sprzęt do gry. Od tamtej pory zaczęliśmy regularnie ćwiczyć we własnym zakresie oraz we współpracy z ELF na większych sesjach treningowych z profesjonalnymi trenerami, którzy przyjechali specjalnie dla nas do Polski, aby swym doświadczeniem wspierać nowy kraj na lacrosse'owej mapie. Do tej pory dwukrotnie (w październiku 2007 oraz kwietniu 2008) gościliśmy świetnego zawodnika oraz trenera Dennisa McKenna z Purley Lacrosse Club w USA. Oba cykle szkoleniowe trwały około tygodnia i podczas intensywnych treningów 2 razy dziennie nasza technika oraz wiedza na temat sportu znacząco wzrosły.   
Z ramienia ELF możemy pochwalić wsparciem nie byle kogo, bo samego prezesa Europejskiej Federacji, Petera Mundy, który pojawił się w Poznaniu w sierpniu 2007 (11/08/2007). Poprowadził on wykład na temat historii, zasad gry oraz przyszłości tego sportu, również w Polsce. Od tamtego czasu jesteśmy w stałym kontakcie z Federacją, co przybliża nas do lacrosse'owej społeczności.
Zrzeszamy ponad 50 osób ze wszystkich części Polski oraz osoby z USA i Kanady. Spotykamy się przynajmniej 2 razy w tygodniu na regularnych treningach w okresie od października do lipca. Staramy się ściśle współpracować z innymi miastami. Jesteśmy w kontakcie z takimi samymi zapaleńcami jak my, których znaleźć można w niemal każdym z większych miast w Polsce. Przy okazji, apelujemy też do wszystkich zainteresowanych stworzeniem nowych drużyn w swojej miejscowości o kontakt - pomożemy Wam.
Rokrocznie budujemy swoją pozycję na krajowym podwórku poprzez udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse, warsztatach i turniejach. Zawodnicy naszego klubu są członkami Reprezentacji Polski, w której odgrywaja ważną rolę. Polski lacrosse promujemy równiez za granicą, uczestnicząc w międzynarodowych turniejach takich jak Belgrade Zombies Cup, Berlin Open, czy też Silesia Cup.
W grudniu 2009 roku do naszego grona dołączają pierwsze dziewczyny. Zdeterminowane, ze wsparciem męskiej części tworzą żeńską sekcję - Poznań Hussars Ladies. Debiut poznańskich zawodniczek miał miejsce na wrocławskich boiskach podczas turnieju Silesia Cup w maju 2011r. Od tego czasu drużyna rozegrała spotkania, zarówno w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Trojmiescie. Część zawodniczek rozgrywała także mecze jako „Team Poland” we Wschodniej Lidze Niemieckiej DLaxV. W grudniu 2013 roku 8 naszych zawodniczek zasiliło Polską Reprezentację Lacrosse w meczach przeciwko Izraelowi.
Jeżeli możesz nam pomóc skontaktuj się z nami (dział kontakt), bo jesteśmy przekonani, że możemy sporo zaoferować potencjalnym sponsorom.

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU