Menu
8 marca 2018

KS Poznań Hussars rozpoczynają sezon!

Dzieje się w poznańskim lacrosse! Sekcja męska rozpoczyna swój sezon w najbliższą sobotę podejmując u siebie Kraków Kings, natomiast Hussars Ladies jadą na obóz szkoleniowy w miejscowości Ostrowite.

Kibice męskiej sekcji KS Poznań Hussars długo musieli czekać na mecze swoich ulubieńców. W myśl najnowszych rozporządzeń płynących z Walnego Zgormadzenia członków PFL, sezon 2017/2018 zostanie skrócony i będzie miał miejsce od marca 2018 do czerwca tego samego roku. 

Pierwszy mecz o mistrzostwo Polskiej Ligi Lacrosse z udziałem Poznań Hussars będzie miał miejsce w sobotę, 10 marca 2018 roku o godzinie 12:40 na stadionie Polonii Poznań przy ulicy Harcerskiej 5. Rywalem popularnej Husarii będzie drużyna Kraków Kings. 

"Królowie" są obecnymi wicemistrzami Polski i wydaje się, że to właśnie oni są faworytem nadchodzącego spotkania. Poznańska Husaria jest w trakcie wielkich zmian kadrowych, więc ich forma pozostaje wielką niewiadomą. Pewnym jest, że pierwsi mistrzowie Polski nie przejdą obojętnie wobec meczu z taką drużyną jak Kings. Kibice mogą spodziewać się walki i widowiskowego lacrosse. 

W tym samym czasie swoją formę przed rundą rewanżową Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet szlifować będą Hussars Ladies, które po serii niesamowitych spotkań zajmują obecnie pierwsze miejsce w lidze. Podopieczne Marcina Basińskiego udadzą się do miejscowości Ostrowite w powiecie słupeckim gdzie w piątek przeprowadzą warsztaty dla lokalnej młodzieży, a w sobotę i niedzielę wezmą udział w obozie przygotowawczym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz sekcji męskiej KS Poznań Hussars oraz zachęcamy do trzymania kciuków za Hussars Ladies. Bez wątpienia czeka nas bardzo emocjonujący sezon! 

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU