Menu
24 września 2015

The World Games 2017 - przygotowań ciąg dalszy!

Zawodniczki Poznań Hussars Ladies wzięły udział w warsztatach żeńskiego lacrosse w Gdyni, w ramach przygotować do TWG 2017.

Żeńska reprezentacja Polski w lacrosse spotkała się kolejny raz na otwartych warsztatach, tym razem w Gdyni. Zajęcia były następnym etapem przygotowań do The World Games 2017 we Wrocławiu. Wśród 70 zawodniczek z całej Polski nie zabrakło też nas! Poznań Hussars Ladies reprezentowały: Beata Janeczko, Marta Kaczmarek, Agnieszka Kosmala, Anna Lisiecka, Marta Neumann, Olga Skorupka, Klaudia Skwarska, Iga Sobolewska, Daria Świerblewska, Marianna Zielewicz oraz Aleksandra Żbikowska.

Zgrupowanie odbyło się w weekend 19-20 września 2015 roku na boiskach obiektu sportowego Checz Gdynia. Podobnie jak miesiąc temu w Katowicach, pogoda była dla dziewczyn łaskawa. W pięknym słońcu przez dwa dni prezentowały swoje umiejętności oraz szkoliły technikę gry pod czujnym okiem trenera reprezentacji - Richarda Bosa.

Pierwsza sesja treningowa była sprawdzianem kondycji zawodniczek. Wiele niepozornych ćwiczeń w doskonały sposób pozwoliło trenerowi zorientować się w jakiej formie są poszczególne zawodniczki. Fantastyczna atmosfera, jaką wprowadził na boisko zmobilizowała je do tego, by dać z siebie wszystko.

Kolejna sesja to głównie praca nad doskonaleniem techniki gry. Samej gry też nie brakło. Podczas ostatnich zajęć dziewczyny rozegrały kilka meczy sparingowych. Tym razem trener obserwował jak zachowują się na boisku jako drużyna. Był to sprawdzian umiejętności gry zespołowej, która jest jedną z podstaw gry w lacrosse.

Po dwóch dniach wytężonej pracy zawodniczki wróciły do domów z nowymi lacrossowymi doświadczeniami. To jednak nie koniec przygotowań do TWG 2017 - kolejne zgrupowanie już niebawem we Wrocławiu!

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU