Menu
24 października 2014

Grom Warszawa vs Poznań Hussars – zapowiedź 2014/2015

W sobotę, 25 grudnia 2014 roku, o godzinie 14.00, na stadionie Hutnika przy ulicy Marymonckiej 42 w Warszawie, w ramach III kolejki Polskiej Ligi Lacrosse sezonu 2014/2015 Poznań Hussars zmierzą się ze stołecznym Gromem.

Warszawski Grom, trzecia najstarsza drużyna lacrosse w Polsce, w ubiegłym sezonie wywalczył tytuł Mistrza Polski. Stołeczny kolektyw w finale po dramatycznym meczu zdetronizował Kosynierów Wrocław, wygrywając 9:10.

Dla Poznaniaków mecz III kolejki PLL z Warszawiakami będzie inauguracją sezonu, gdyż przez pierwszą serię spotkań Hussars pauzowali, natomiast mecze z udziałem LC Spartans Oświęcim zostały odwołane. Grom na inaugurację sezonu 2014/2015 przegrał u siebie z wicemistrzami Polski – Kosynierami Wrocław 6:8.

Poznań Hussars zmierzą się z Gromem w ramach Polskiej Ligi Lacrosse po raz ósmy. Dotychczasowa statystyka przedstawia się następująco:


Grom 7 - 9 Hussars
Hussars 11 - 2 Grom
Hussars 10 - 0 Grom
Grom 6 - 8 Hussars
Grom 9
- 6 Hussars
Hussars 6 - 13 Grom
Grom 16
- 8 Hussars

Statystyka bramek:


Grom: 53 (2 zwycięswa, 5 porażek)
Hussars: 58 (5 zwycięstw, 2 porażki)

 

W sobotnim meczu to zespół gospodarzy wystąpi w roli faworytów.

Dla poznanhussars.pl wypowiedział się pomocnik Gromu, Jakub Lipczik: „Start sezonu nie za bardzo nam wyszedł, ale to nie zmienia naszego podejścia. Mistrz Polski musi trzymać formę i przede wszystkim na swoim boisku pokazywać, że zasłużył na swój tytuł. Jesteśmy przygotowani na spotkanie z Poznaniem zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Szanujemy bardzo tego przeciwnika, bo to doświadczeni i  wydolnościowo mocni zawodnicy. Wiemy jednak co zrobić, żeby wyjść z meczu z podniesionymi rękami. Tym razem zwycięstwo zostaje w stolicy.”

Mecz rozpocznie się o godzinie 14.00 na boisku Hutnika, przy ulicy Marymonckiej 42 w Warszawie. 

Poniżej film promujący sobotnie zawody:

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU