Menu
3 grudnia 2010

Lacrosse w szkołach

Nie tracąc czasu, zaraz po zakończeniu rundy jesiennej ruszyliśmy z akcją „Lacrosse w szkołach” mającą na celu zainteresowanie młodych ludzi tym nowym, wciąż mało popularnym w Polsce sportem.

22 listopada br. z ramienia KS Poznań Hussars w składzie Iga Sobolewska, Michał Trzaska, Michał Szczurek i Grzegorz Irla wybraliśmy się do Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu by poprowadzić inauguracyjne warsztaty lacrosse z młodzieżą szkolną.

Mieliśmy do zagospodarowania trzy godziny lekcyjne z trzema zmieniającymi się, koedukacyjnymi grupami. Każda z prowadzonych przez nas lekcji rozpoczynała się kilkoma słowami wstępu na temat historii na świecie i w Polsce, a także istoty i zasad uprawianego przez nas sportu. Następnie pokazaliśmy kilka zagrań typowych dla lacrosse, po czym przeszliśmy do części praktycznej z udziałem uczniów (poprzedzonej oczywiście rozgrzewką). W tej części ćwiczyliśmy podstawowe elementy gry takie jak podania w miejscu i w biegu czy strzały. Widząc radość i zaangażowanie uczniów podczas wykonywanych ćwiczeń, postanowiliśmy zmienić plan warsztatów i na zakończenie wprowadzić wcześniej nieplanowany element, jakim był mini mecz. Przecież motorem napędzającym osoby uprawiające jakikolwiek sport drużynowy (i nie tylko), nie jest samo trenowanie, ale przede wszystkim możliwość rywalizacji. „Meczyk” okazał się strzałem w dziesiątkę. Po zajęciach wiele osób podchodziło i pytało o szczegóły dotyczące gry, i co najważniejsze, o terminy treningów.

Dziękujemy pani Katarzynie Lambryczak za możliwość poprowadzenia zajęć, a uczniom za aktywy udział.

Cała przyjemność po naszej stronie :)

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU