Menu
30 marca 2019

We Wrześni rozprawiano na temat lacrosse!

29 marca 2019 roku, w gmachu Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza we Wrześni odbyła się konferencja metodyczna nauczycieli wychowania fizycznego "Lacrosse nowym sportem podstawy programowej".

Wrzesińska konferencja jest szansą na przedstawienie lacrosse szerszej publiczności oraz wdrożenie tego unikatowego sportu w program nauczania szkół średnich w Polsce. Oprócz walorów czysto sportowych, lacrosse pomaga w rozwoju umysłowym, kształtując takie cechy jak pamięć, myślenie, koncentracja, spostrzegawczość, refleks czy orientacja. Uczy współdziałania w zespole, zaufania do partnerów i szacunku dla przeciwników, a także przestrzegania przepisów gry i zasad fair play. 

Jednym z prelegentów był Marcin Basiński, obecny prezes KS Poznań Hussars:

- W piątek mieliśmy przyjemność zaprezentowania uczniom i nauczycielom z powiatu wrześińskiego sportu nowej podstawy programowej wychowania fizycznego - lacrosse. Był to kolejny raz, kiedy lacrosse zagościł we Wrześni i liczymy na to, że zadomowi się tam już na stałe. W trakcie konferencji uczestnicy mogli poznać zasady prawidłowego odżywiania i nawadniania, które w tak intensywnym sporcie jak lacrosse są wręcz kluczowe. Następnie przedstawiliśmy pokrótce historię, zasady i plany na dalszy rozwój tego sportu. Nauczyciele otrzymali również materiały, które pozwolą im bliżej poznać tę dyscyplinę. Na zakończenie wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w treningu przeprowadzonym przez trenera reprezentacji Polski kobiet. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dyrekcji, przedstawicielom powiatu wrzesińskiego, a przede wszystkim panu Leszkowi Nowackiemu za zorganizowanie tego wydarzenia i wkład w rozwój lacrosse w naszym kraju. Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić przynajmniej część z nich i już niedługo będziemy mogli spotkać się z nimi ponownie - podsumował wydarzenie Marcin Basiński, prezes KS Poznań Hussars. 

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU