Menu
24 marca 2019

Porażka w drugiej kolejce. Kosynierzy pokonują Poznań Hussars

W sobotę, 23 marca 2019 roku, na stadionie OSiR przy ulicy Lotniczej 72 we Wrocławiu, Poznań Hussars przegrali po bardzo zaciętym meczu z miejscowymi Kosynierami 6:13.

Obie ekipy wygrały swoje poprzednie spotkania w Polskiej Lidze Lacrosse. Kosynierzy wysoko ograli Ravens Łódź 22:7, natomiast Poznań Hussars po dogrywce pokonali Grom Warszawa 8:7. Starcie w stolicy Dolnego Śląska zapowiadało się więc bardzo interesująco.

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od zdecydowanego uderzenia gospodarzy. Zarówno Daniel Smaza jak i Jan Rydzak stwarzali spore zagrożenie pod bramką Jerry’ego Winiarka, jednak golkiper gości stawał na wysokości zadania. Jednak to goście otworzyli wynik meczu. Mladen Bukorović zdobył bramkę w 7. minucie meczu. Kosynierzy odpowiedzieli minutę później po indywidualnej akcji Jana Rydzaka, a następnie Daniel Smaza wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Mecz był prowadzony w szybkim tempie, obie ekipy zadawały cios za ciosem. Jędrzej Bagiński doprowadził do wyrównania w 14. minucie meczu. W szeregi gości wkradło się sporo niedokładności w grze defensywnej, co skrzętnie wykorzystali Kosynierzy. Swoje trafienia dołożyli Ryszard Matkowski, Adam Tymorek oraz Marcin Janiszewski. Po pierwszej kwarcie Poznań Hussars przegrywali 5:2.

W drugiej kwarcie pierwsi skutecznie punktowali wrocławianie. Adam Tymorek strzelił bramkę na 6:2. W odpowiedzi z drugiej strony boiska ponownie punktował Mladen Bukorović, który wykorzystał dobre podanie Błażeja Jankowskiego. Hussars próbowali pójść za ciosem, jednak bramkarz gospodarzy Dawid Kaczmarski spisywał się tego dnia bardzo dobrze. Kosynierzy dołożyli jeszcze trzy trafienia Ryszarda Matkowskiego, Piotra Ubysza i Marcina Janiszewskiego (asysta Jana Rydzaka).

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana. Obie ekipy grały agresywnie i skutecznie się broniły. Kibice zobaczyli tylko dwie bramki. Po stronie gospodarzy punktował Ryszard Matkowski po podaniu Szymona Bagińskiego, natomiast dla gości strzelił Maurycy Mierkiewicz po asyście Jakuba Skarupy. Po trzech kwartach Hussars przegrywali 4:10.

W czwartej kwarcie również nie zabrakło walki z obu stron, jednak to gospodarze byli bardziej precyzyjni. Dwukrotnie Jerry’ego Winiarka pokonywał Piotr Ubysz. Hussars próbowali zmienić wynik i coraz częściej gościli na połowie Kosynierów. Sygnał do odrabiania strat dał Jakub Stanek skutecznym strzałem z bardzo ostrego kąta. Następnie znów gola zdobyli gospodarze za sprawą Jana Rydzaka. Ostatnie trafienie tego dnia zanotowali goście. Jędrzej Bagiński ustalił wynik na 6:13 wykorzystując dobre podanie Maurycego Mierkiewicza.

Kosynierzy Wrocław 13:6 Poznań Hussars

Bramki: R. Matkowski (3), P. Ubysz (3), M. Janiszewski (2), A. Tymorek (2), J. Rydzak (2), D. Smaza (1) – M. Bukorović (2), J. Bagiński (2), J. Stanek (1), M. Mierkiewicz (1).

Składy:

Kosynierzy Wrocław: 10. Dawid Kaczmarski, 15. Adam Tymorek, 39. Michał Gładki, 1. Bartosz Szyszkowski, 77. Bartosz Baranowski, 4. Mieszko Mastelarczyk, 20. Antoni Saturny, 44. Grzegorz Pasek, 17. Jan Rydzak, 86. Jakub Dziarnowski, 2. Eryk Stebelski, 55. Daniel Smaza, 11. Wojciech Meres, 13. Krzysztof Śmigiel, 6. Kasper Ladra, 21. Ryszard Matkowski, 23. Piotr Ubysz, 71. Marcin Janiszewski, 8. Jakub Pilch, 33. Szymon Bagiński.

Poznań Hussars: 5. Witold Kliber, 8. Paweł Dymkowski, 24. Mateusz Gajda, 77. Błażej Jankowski, 11. Maurycy Mierkiewicz, 12. Jakub Stanek, 21. Jakub Skarupa, 10. Kacper Jankowski, 18. Jędrzej Bagiński, 9. Krzysztof Hamrol, 0. Jerry Winiarek, 15. Kamil Szamajda, 1. Mladen Bukorović, 25. Jan Klinger.