Menu
21 marca 2019

Zapowiedź: Kosynierzy Wrocław vs Poznań Hussars – 23.03.2019

W sobotę, 23 marca 2019 roku, na stadionie OSiR przy ulicy Lotniczej 72 we Wrocławiu, miejscowi Kosynierzy zmierzą się z KS Poznań Hussars w ramach drugiej kolejki Polskiej Ligi Lacrosse.

Popularne "Kosy" są obecnymi mistrzami Polski. Zawodnicy w pomarańczowych strojach udanie zainaugurowali bieżącą kampanię dzięki zwycięstwu 22:7 nad Ravens Łódź. Najgroźniejszymi graczami są Daniel Smaza (#55) oraz Ryszard Matkowski (#21). Oboje zdobyli łącznie 11 bramek dla ekipy z Dolnego Śląska.

- Przygotowania do naszego polskiego lakrosowego El Clasico trwają (zmierzą się przecież dwa najstarsze kluby w Polsce). Spodziewamy się wyzwania znacznie bardziej wymagającego, niż w ostatnim sezonie, co daje nam dodatkową motywację na treningach. To będzie lekcja i część niesamowitej historii dla zawodników, a dla kibiców prawdziwa lakrosowa uczta - Jan Rydzak, trener Kosynierów Wrocław.

Poznań Hussars również rozpoczęli sezon 2018/2019 od zwycięstwa. W pierwszej kolejce wygrali po dogrywce z Gromem Warszawa 8:7. W szeregach poznaniaków warto zwrócić uwagę na Jędrzeja Bagińskiego (#18) oraz Maurycego Mierkiewicza (#11), którzy wypracowali pięć trafień.

- W naszym najbliższym spotkaniu przeciwko Kosynierom nie spodziewamy się niczego innego niż twardej walki o każdą piłkę. W zeszłym roku, mimo osłabionego kontuzjami składu, byliśmy bardzo blisko sprawienia niespodzianki i na boisku postawiliśmy Wrocławianom trudne warunki. W tym roku postaramy się o pierwsze, historyczne zwycięstwo we Wrocławiu. Naszym atutem na pewno będzie ogromna siła rażenia w ataku oraz boiskowy spokój zapewniony przez zawodników z większym doświadczeniem. Zwycięstwo po dogrywce w pierwszej kolejce z Gromem pokazuje, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na poziomie mentalnym i kondycyjnym. Do Wrocławia jedziemy naładowani pozytywną energią i pełni wiary w nasze umiejętności - Kacper Jankowski, trener Poznań Hussars.

Pojedynki między dwoma najstarszymi klubami lacrosse w Polsce zawsze są bardzo emocjonujące. Rywalizacja o zwycięstwo w klasyku Polskiej Ligi Lacrosse trwa już dziesięć lat. Drużynie ze stolicy Wielkopolski jeszcze nigdy nie udało się pokonać Kosynierów na wyjeździe w ramach zmagań ligowych. Jak będzie tym razem?

Kosynierzy Wrocław vs Poznań Hussars
23 Marca 2019 roku
Stadion OSiR, ul. Lotnicza 72, Wrocław
Start: 12:00

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU