Menu
13 kwietnia 2018

Podwójne zwycięstwo Hussars Ladies!

W minioną, jakże słoneczną, sobotę w stolicy Wielkopolski odbył się długo wyczekiwany turniej rundy wiosennej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet.

Rozegrane zostały 3 spotkania pomiędzy drużynami Kosynierek Wrocław, Hattrick Town Lax oraz gospodyniami i Mistrzyniami Polski - Poznań Hussars Ladies.

W pierwszym, dość zaciętym meczu, mierzyły się dwa najlepsze zespoły naszej ligi, czyli poznańskie Ladies i wrocławskie Kosynierki. Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie dla mistrzyń Polski, bo przeciwniczki w krótkim czasie zdołały strzelić dwie bramki. Nie złamało to jednak ducha drużyny i mocno zmotywowane Ladies za sprawą świetnie dysponowanej Marianny Zielewicz odrobiły straty by później ostatecznie wyjść na prowadzenie dzięki celnym trafieniom: Agnieszki Kosmali, Klaudii Majorczyk i Igi Sobolewskiej. Asystę w meczu zaliczyły Krystyna Dudzik i Olga Narczewska, która to również została MVP spotkania. Ostateczny wynik 5:4 potwierdza to co działo się na boisku, a mianowicie, że walka trwała do ostatniej sekundy meczu. Odniesione zwycięstwo zdecydowanie umocniło pozycję lidera tabeli, którą Ladies piastują od początku sezonu, notując jak narazie same wygrane.

Kolejne spotkanie poznanianek przeciwko Hattrick Town Lax przedstawiło zdecydowaną przewagę naszych zawodniczek. Oczywiście dziewczyny z Town Lax dzielnie walczyły i utrudniały zadania naszym zawodniczkom. Miały kilka bardzo dobrych akcji na bramkę, z których jednak wychodziliśmy zwycięsko, dzięki debiutującej w bramce rewelacyjnej Malwinie Dziombrze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:1 dla Poznania. Punktowały: Olga Narczewska (4G), Klaudia Majorczyk (2G), Aleksandra Żbikowska (2G), Anna Walas (1G).

Turniej w Poznaniu oprócz wspaniałego widowiska był również okazją dla licznych debiutantek do rozegrania swojego pierwszego meczu w lacrosse. Wszystkie spisały się rewelacyjnie. W barwach Poznań Hussars Ladies debiutowały: Joanna Chwedoruk, Joanna Piotrowska, Marta Bartoszuk, Klaudia Świtała, Malwina Dziombra, Karolina Kleina, Katarzyna Kęsik.

Kolejny turniej rozgrywek ligowych odbędzie się 19.05.2018 w Łodzi. Wcześniej jednak, nasze zawodniczki wezmą udział w międzynarodowym turnieju Silesia w dniach 5-6 maja we Wrocławiu. Czy Poznań Hussars Ladies zwyciężą i tym samym powtórzą zeszłoroczny sukces? Wszystko okaże się już wkrótce. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia naszej facebook'owej strony: https://www.facebook.com/PoznanHussarsLadies/

Fot. Wojciech Budzyk, http://budzikpoznanski.pl

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU