Menu
13 czerwca 2017

Hussars Ladies lepsze od Kosynierek Wrocław!

Ostatni mecz wiosennej kolejki Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet rozegrał się w Poznaniu między Poznań Hussars Ladies i Kosynierkami Wrocław.

 
Oba zespoły zapewniły sobie już miejsce w wielkim finale plasując się na dwóch pierwszych miejscach w tabeli podczas całego sezonu, także wynik spotkania nie wpływał na rozstawienie drużyn podczas Weekendu Mistrzyń, który 24 czerwca zostanie rozegrany w Chorzowie. 
 
Sobotni pojedynek był szansą na ostatnie sprawdzenie formy i skuteczności stosowanej taktyki dwóch najlepszych zespołów w Polsce. Obu drużynom zależało na zwycięstwie, aby zdobyć komplet punktów i pozycję lidera przed zbliżającym się wielkimi krokami finału.  Zwycięsko z tego starcia wyszedł gospodarz potyczki, pokonując obecne mistrzynie Polski 5:3.
 
Poznanianki kolejny raz dowiodły, że są lepsze - od roku nie przegrały żadnego meczu w lidze, a swoją formę potwierdziły także podczas turnieju Silesia Cup 2017 (również 0 porażek).
 
Mecz był bardzo agresywny, nie obyło się bez checków w głowę i krwi na boisku, wpadło po żółtej kartce dla zawodniczek obu drużyn oraz jednej czerwonej dla atakującej gospodarzy. 
Potyczka zdecydowanie różniła się od dotychczas rozgrywanych przez PHL w poprzednim sezonie, a nawet w jesiennej kolejce, kiedy to drużyna zbudowana była po części z nowych, niedoświadczonych zawodniczek. 
 
Obecnie grają one już ponad rok, mają za sobą kilkadziesiąt treningów i kilkanaście meczów - liczą się na boisku. Wspaniale pokazała to Ania Walas, która przebiła się przez mur broniących Wrocławianek i zapunktowała dla drużyny. Warto również wspomnieć Kasie Kaiser, która dzielnie przenosiła piłkę pod bramkę Wrocławia oraz zawodniczkę kadry U19 - Mariannę Depę, która skutecznie realizowała swoje zadania na boisku.
 
Wspaniale było słyszeć okrzyki zadowolonych kibiców, oklaski dla bramkarki za doskonałą obronę i skandowanie imion poszczególnych zawodniczek.  
 
Do następnego spotkania zostały dwa tygodnie, a zatem pół miesiąca ciężkiej pracy nad kondycją fizyczną, stick skillsami i taktyką, ale to ostatnie w rękach trenera Marcina Basińskiego, któremu w wielkiej części przypisujemy zasługi za poziom naszej gry. Najważniejsze starcie przed nami, mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć wynik z sobotniego spotkania.
 
Punktowały
Dla Poznań Hussars Ladies : 
#3 Olga Skorupka 3G - MVP spotkania
#21 Ania Walas 1G
#13 Agnieszka Kosmala1G
 
Dla Kosynierek Wrocław:
#12 Joanna Wawrzynów 1G
#8 Małgorzata Kacperczyk 1G
#11 Agata Hawrot 1G
 

Fot. Paweł Rychter, www.lepszypoznan.pl

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU