Menu
13 listopada 2015

Mecz z Ravens Łódź

Kolejne spotkanie w ramach Polskiej Ligi Lacrosse w dywizji zachodniej. Tym razem zmierzymy się z Ravens Łódź.

Przedostatni mecz udanej dla nas jesieni będzie obfitował w emocje. Do Poznania przyjeżdża zaprzyjaźniona drużyna Ravens Łódź. Mecz odbędzie się 15 listopada o godzinie 13:00 na boisku WKS Grunwald przy ulicy Promienistej 27.

Przed drugim meczem z Krukami nastawieni jesteśmy pozytywnie. Duża liczba treningów prowadzonych zgodnie z nowym planem, zaczyna przynosić pierwsze rezultaty, co udowodniliśmy solidnym zwycięstwem z Korsarzami Trójmiasto. Nowi zawodnicy również spisują się coraz lepiej, czego dowodem może być bramka Jakuba Hepnera, trenującego zaledwie kilka miesięcy, strzelona drużynie z Trójmiasta.

            „Pierwszy mecz z Łodzią zakończył się korzystnym dla nas rezultatem 7:5, co stawia nas w roli faworyta przed rewanżem. I słusznie – od ostatniego meczu poczyniliśmy ogromny progres, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Dużo więcej zaufania mamy do naszych nowych zawodników, są oni w stanie wziąć ciężar gry na siebie, lepiej się ustawiają i rozumieją swoją rolę na boisku. Zwycięstwo w tym meczu zagwarantuje nam miejsce w złotej grupie, co stanowiło nasz cel minimum na ten rok, a także pozwoli skupić się na przygotowaniu do rundy wiosennej.” – powiedział Kacper Jankowski #10, obrońca Poznań Hussars.

            Ravens nie zamierzają jednak oddać pola. Potrzebują oni zwycięstwa z co najmniej dwubramkową przewagą, aby pozostać w walce o złotą grupę, umożliwiającą zdobycie mistrzostwa kraju. Dotychczasowy bilans (1 zwycięstwo i 3 porażki) z całą pewnością nie satysfakcjonuje Ravens, zwłaszcza w kontekście zwycięstwa w zeszłorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse 2.

Tak o nadchodzącym meczu wypowiedział się Kacper Andrzejczak, bramkarz Ravens Łódź: „Przedostatni mecz w Poznaniu zapowiada się bardzo interesująco. Będziemy chcieli pokazać że niewielka porażka w poprzednim meczu z Hussarsami była małym wypadkiem przy pracy. Zarówno gracze z większym stażem jak i ci nowi, dopiero zaczynający swoją przygodę z lacrossem u nas w drużynie dadzą z siebie wszytko.

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU