Menu
10 października 2015

Hussars Ladies powalczą o Mistrzostwo Polski!

Po prawie półtorarocznej przerwie w Polsce ponownie ruszają rozgrywki lacrosse kobiet.

Pierwszy turniej odbędzie się już 18.10.2015 w Poznaniu. Po tak długim przestoju start ligi to zdecydowany sukces, do którego na pewno przyczyniło się dofinansowanie jakie Polska Federacji Lacrosse dostała z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach przygotowań do The World Games 2017. Fundusze uzyskane na rzecz budowy kobiecej reprezentacji, zmotywowały całe środowisko do działania.


           W tym sezonie w lidze biorą udział 4 drużyny. Obok Ladies, wystąpią w niej Kosynierki Wrocław, Korsarki Trójmiasto oraz Kraków Lacrosse Queens - najmłodsza drużyna w tym gronie.

 

Kadrę Poznań Hussars Ladies w sezonie 2015/2016 będą stanowić przede wszystkim zawodniczki, dla których będzie to co najmniej 3 start w rozgrywkach ogólnopolskich. Obok doświadczonych dziewcząt zagrają także debiutujące: Anna Chmielewska, Marta Kaczmarek, Zuzanna Olejnicka oraz Daria Świerblewska. Do zespołu dołączyła także Beata Janeczko, grająca wcześniej w zespole z Trójmiasta.

 

Co sądzą Ladies o zbliżającym się turnieju?


           “Cieszymy się, że możemy po tak długiej przerwie znowu złapać kije w ręce i ruszyć do walki o trofeum najlepszej damskiej drużyny lacrosse w Polsce. Obecnie pracujemy nad taktyką oraz doszkoleniem nowych zawodniczek, które po raz pierwszy będą reprezentować poznański klub lacrosse. W pierwszym turnieju gramy tylko jeden mecz, co jest komfortową sytuacją dla nas, gdyż jakiekolwiek niedopatrzenia taktyczne, będzie można poprawić i pojechać lepiej przygotowanym na kolejny turniej w Krakowie, gdzie wystąpimy w dwóch meczach. Na poznańskim Grunwaldzie zmierzymy się z drużyną Korsarki Trójmiasto, z którą jak dotąd zawsze wychodziłyśmy zwycięsko i chciałybyśmy po raz kolejny powtórzyć ten scenariusz.” - Marta Dziekańska.

 

“Jak czuję się przed pierwszym turniejem Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet? Przede wszystkim jestem podekscytowana, bo to mój pierwszy turniej lacrosse i nie mogę się go już doczekać. Czuję też lekki stres, ponieważ gram od niedawna i w nowych sytuacjach zawsze jestem lekko podenerwowana. Jest to jednak stres budujący, więc patrzę na nadchodzący turniej z wielkim optymizmem.“ - Daria Świerblewska.
Turniej odbędzie się na boisku WKS Grunwald, przy ulicy Promienistej 27.


Rozpiska godzinowa spotkań:

10.30 - 12.00 Kosynierki Wrocław - Kraków Queens

12.00 - 13.30 Poznań Hussars Ladies - Korsarki Trójmiasto

13.30 - 15.00 Kosynierki Wrocław - Korsarki Trójmiasto


Serdecznie zapraszamy!

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU