Menu
4 października 2014

Hussars na pikniku „Sportowy Golaj z Lechmą”

Poznań Hussars przeprowadzili pokaz lacrosse na stadionie żużlowym na poznańskim Golęcinie, w ramach pikniku „Sportowy Golaj z Lechmą”.

Myślą przewodnią „Sportowego Golaja z Lechmą” było nakłonienie poznaniaków do głosowania na projekt numer 3 Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego „Sportowy Golaj”, który zakłada rewitalizację stadionu oraz terenów przyległych na poznańskim Golęcinie.

Na płycie stadionu żużlowego zaprezentowano takie dyscypliny sportowe jak football amerykański (Patrioci Poznań), rugby (Klub Rugby „Chaos” Poznań), ultimate frisbee (Furious Goats), żużel (Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe) oraz Lacrosse (Poznań Hussars).

O godzinie 13.30 na płycie stadionu zaprezentowali się gracze KS Poznań Hussars. Kibice dowiedzieli się o indiańskim pochodzeniu lacrosse, o zasadach ogólnych w odmianie męskiej oraz damskiej, poznali sprzęt oraz ochraniacze, a także zobaczyli lacrosse na żywo. Pokaz spotkał się z aprobatą zebranej publiczności, która nagrodziła występ Husarii brawami.

"Sportowy Golaj" jest dobrą inicjatywą, która pokazuje, że w Poznaniu jest więcej ciekawych sportów niż tylko piłka nożna. Mamy nadzieję, że uda się uzbierać wystarczającą ilość głosów, aby uzyskać środki z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rewitalizację okolicy, z korzyścią dla wszystkich fanów sportu w Poznaniu" - powiedział po pokazie Krzysztof Hamrol, wiceprezes KS Poznań Hussars.

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU