Menu
2 października 2014

Hussars oddają krew

Zakończyła się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa „Krwawy Hussar”. Członkowie KS Poznań Hussars w ramach współpracy z RCKiK kolejny raz honorowo oddali krew.

Współpraca Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu (RCKiK) oraz KS Poznań Hussars rozpoczęła się 7 kwietnia 2011 roku. W ramach umowy, zainteresowane strony wspólnie szerzą ideę honorowego krwiodawstwa wśród lokalnych społeczności. Wynikiem zawartego porozumienia jest również akcja „Krwawy Hussar”, w ramach której zawodnicy oraz przyjaciele i sympatycy KS Poznań Hussars oddają krew dla potrzebujących.

W czwartek, 2 października 2014 roku odbyła się kolejna edycja honorowego krwiodawstwa z udziałem sympatyków lacrosse w Poznaniu.

„To już kolejny „Krwawy Hussar” i kolejne litry, jakie pozostawiliśmy w RCKiK w Poznaniu w tym roku. Krwi w Poznaniu jest bardzo mało, także m.in przez takie akcje staramy się zmniejszyć jej deficyt, jak i zachęcić innych ludzi do honorowego krwiodawstwa. Całe wydarzenie iregularna donacja krwi stała się dla nas niemalżne nawykiem. Cieszymy się, że możemy pomóc. Chcemy i będziemy to robić dalej! Wszystkich serdecznie zapraszamy wstąpienia w szeregi „krwawych” Hussarów” – powiedział Michał Trzaska, napastnik Poznań Hussars.

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU