Menu
26 sierpnia 2013

Niemcy: Hussars vs BHC - relacja

18 maja, w Berlinie, Poznań Hussars rozegrali dwa ostatnie mecze w lidze niemieckiej. Przeciwnikami były silne i doświadczone drużyny BHC A oraz jej druga kadra BHC B.

Hussars za cel obrali zdobycie cennego doświadczenia, zgranie meczowe starszych z młodszymi kadrowiczami drużyny oraz walkę o najkorzystniejszy wynik. Zespół BHC jest największą siłą Bundesligi Ost. W historii spotkań obu drużyn poznaniacy jeszcze nigdy nie odnieśli zwycięstwa.
W pierwszym meczu poznaniacy walczyli z BHC B. Spotkanie stało na wysokim poziomie, a żaden z rywali nie unikał walki. Poznań Hussars skutecznie operowali piłką, stwarzając zagrożenie pod bramką przeciwnika i nękając bramkarza gospodarzy celnymi strzałami. Mecz zakończył się historycznym zwycięstwem Wielkopolan, którzy pokonali BHC B 7:5. 
Po uskrzydlającym zwycięstwie przyszedł czas na potyczkę z BHC A. Pierwszy skład berlińskiego zespołu pokazał w pełni swoje umiejętności i w konsekwencji zwyciężył 9-1. Hussars mimo porażki może być zadowolone z postawy zawodników oraz honorowego trafienia. 
Wyjazd do Berlina na ostatnią kolejkę Bundesligi Ost należy uznać za bardzo udany. Zwycięstwo z BHC B oraz gra przeciwko jednej z lepszych niemieckich drużyn bez wątpienia zaprocentuje w cenne doświadczenie.
W ostatecznym rozrachunku Poznań Hussars zajęli w Bundeslidze Ost 4 lokatę. 
Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU