Menu
7 maja 2013

Poznań Hussars Ladies w walce o Puchar Polski

W sobotę 20 kwietnia zawodniczki Poznań Hussars Ladies wzięły udział w I turnieju Żeńskiej Ligi Lacrosse, będącym pierwszą odsłoną Pucharu Polski. 11-osobowa kadra stawiła się w Warszawie by rozegrać mecze z drużynami z Wrocławia i stolicy.

Pierwszymi przeciwniczkami Poznanianek były Kosynierki Wrocław. Ostatni mecz obu drużyn zakończył się wynikiem 5-0 dla Wrocławianek, co stawiało je w roli faworytek. Jednak gra Ladies, szczególnie w pierwszej połowie sobotniego meczu, mogła się podobać. Hussars Ladies przystąpiły do gry w dobrych nastrojach, tym bardziej, że rywalki przyjechały tylko z jedną zawodniczką na ławce rezerwowych. Wynik spotkania otworzyła dla Kosynierek Ania Gil, jednak Ladies szybko odrobiły stratę, za sprawą bramki Igi Sobolewskiej. Niestety w ciągu pierwszej połowy Wrocławianki powiększyły swoją przewagę zdobywając kolejne pięć bramek. Bardzo dobra gra Kosynierek w obronie, uniemożliwiła Poznaniankom zdobycie kontaktowych goli. Druga połowa zaowocowała tylko jedną bramką po stronie Wrocławia, a to za sprawą świetnej postawy Marty Neumann – poznańskiej bramkarki.  Niestety ataki Hussars Ladies były zbyt chaotyczne i rezultat nie uległ już zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 7-1 dla Kosynierek Wrocław.

Drugi mecz to spotkanie z drużyną gospodyń – Sztormem Warszawa. Sztormianki rozpoczęły od mocnego uderzenia i już w 8 minucie prowadziły 2-0. Poznań pokazał jednak, że tak łatwo meczu nie odda. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6-2 dla stołecznego klubu, obydwie bramki dla Ladies zdobyła Aleksandra Żbikowska. Druga połowa to niestety dalsza dominacja Warszawianek. Mimo starań bramkarki Hussars, obrona zawodziła. Co chwilę zawodniczka Sztormu urywała się Poznaniankom, wypracowując sobie okazję do strzału. Na 5 goli Warszawy, Ladies odpowiedziały tylko dwoma: debiutancką bramką Olgi Skorupek, oraz kolejnym trafieniem Oli Żbikowskiej. Ostateczny rezultat to 11-4 dla Sztormu Warszawa.

Wynik ostatniego spotkania turnieju: Sztorm Warszawa 8 – 3 Kosynierki Wrocław.

Pomimo dwóch porażek, Hussars Ladies nie załamują rąk. Do plusów tych spotkań na pewno zaliczyć można debiut 4 nowych zawodniczek w barwach Poznania, strzelone bramki oraz świetną postawę Marty Neumann. Ladies mają nad czym pracować, mamy nadzieję, że udzielona lekcja nie pójdzie na marne. Wielkie podziękowania należą się Sztormowi, za organizację turnieju oraz Kosynierkom, za wspólną grę.