Menu
15 lutego 2012

Terminarz rundy wiosennej PLL

Po wyjątkowo nieprzewidywalnej i kapryśnej tegorocznej zimie nadchodzi wiosna pełna wydarzeń. Nie tylko przyroda budzi się do życia, ale rusza także runda wiosenna PLL!

Zapowiada się ciekawe zakończenie sezonu 2011/2012, obfitujące w wiele lacrossowych emocji. Przedstawiamy rozkład jazdy Husarii na najbliższe trzy miesiące.

 

W drugi weekend marca jako pierwszy zostanie rozegrany zaległy mecz z drużyną Kraków Dragons. Poznaniacy będą mieli okazję przetestować Smoki. Od momentu przystąpienia do ligi drużyna ta poczyniła ogromne postępy, o czym świadczy między innymi wygrana z warszawskim Gromem w poprzedniej rundzie.

 

Kolejne spotkanie to pojedynek „mistrza i ucznia”, czyli starcie pomiędzy Husarią a Ravens Łódź. Gra ta traktowana jest jako mecz przyjaźni, a poznańska drużyna będzie miała okazję sprawdzić umiejętności swoich podopiecznych. Łódzki zespół jest bardzo młody, szybko nabiera doświadczenia. Z każdym kolejnym meczem PLL Ravens wypadają coraz lepiej. W Poznaniu zapowiada się ciekawe widowisko.

 

Kwiecień poznaniacy rozpoczną niewątpliwie zaciętym pojedynkiem ze zdobywcą tytułu Wicemistrza kraju z zeszłorocznej edycji PLL- drużyną Kosynierzy Wrocław. Wrocławiacy są groźnymi przeciwnikami. Obie drużyny- Poznań i Wrocław prezentują równy poziom gry, obie są pretendentami do zdobycia pucharu Ligi w tym roku. Husarzom niestety nigdy nie udało się zdobyć twierdzy Wrocław (w rundzie jesiennej padł wynik 8:6). Czy tym razem szczęście do skrzydlatych wojowników się uśmiechnie? Wierzymy, że tak i liczymy na zacięty bój ze strony Mistrzów Polski.

 

Czwartym z kolei przeciwnikiem Husarii będzie warszawski Grom. Stołeczna drużyna w tym sezonie zanotowała spadek formy, należy jednak nadmienić, że na własnym podwórku potrafi być groźna (bardzo dobry mecz rundy jesiennej z Kosynierami Wrocław). Zawodnicy z Poznania wyruszą jednak 21 kwietnia na stolicę z obnażoną i gotową do walki bronią.

 

Ostatni mecz na poznańskim boisku zostanie rozegrany z krakowskimi Smokami. Jeżeli Poznań Hussars podołają wyzwaniu i pokonają wszystkich rywali, przyjdzie im świętować obronę tytułu Mistrza na własnym podwórku.

 

Poznaniacy po świątecznej przerwie nie próżnują i przygotowują się do wiosennej kolejki. Rezerwy drużyny powiększyły się o nowych, obiecujących graczy, którzy skutecznie podnoszą poziom gry składu.

 

Terminy spotkań rundy wiosennej PLL:

Kraków DragonsPoznań Hussars (mecz zaległy) 10.03.2012, Kraków

Poznań Hussars - Ravens Łódź – 18.03.2012, Poznań

Kosynierzy Wrocław – Poznań Hussars - 01.04.2012, Wrocław

Grom Warszawa – Poznań Hussars – 21.04.2012, Warszawa

Poznań Hussars – Kraków Dragons – 19.05.2012, Poznań

 

Keep laxing!

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU