Menu
31 grudnia 2011

Ludzie Hussars – Marta Dziekańska

Poznań Hussars tworzony jest przez ludzi, którzy wykorzystując swoje talenty i umiejętności przyczyniają się do umacniania jego pozycji w świecie polskiego lacrosse. Są to przede wszystkim zawodnicy poznańskiego klubu – aczkolwiek nie jest to regułą.

 

Nie trzeba być zawodnikiem, aby stać się częścią drużyny. Wystarczy być obecnym na wszystkich meczach i treningach z aparatem w ręku, robić setki zdjęć i pokazywać światu, że jest w Poznaniu klub sportowy inny niż wszystkie. Pierwszy raz na treningu Poznań Hussars Marta Dziekańska pojawiła się w marcu 2008 r., zaledwie trzy miesiące po jego utworzeniu, wtedy też powstała pierwsza galeria zdjęć jej autorstwa z lacrosse w roli głównej. Po czterech latach, w obecnym ponad trzydziestoosobowym składzie drużyny znajduje się już tylko pięciu zawodników, którzy są z klubem od tamtego czasu – raptem pięciu zawodników oraz Marta.

W przeszłości sprinterka – dzisiaj zawodniczka i dyżurny fotograf naszego klubu, od zawsze fanka i uczestniczka festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Marta – podobnie jak i znakomita większość twórców Hussars jest absolwentką Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Oprócz fotografii i lacrosse jej pasją jest język oraz kultura hiszpańska. W trakcie studiów wyjechała na półroczną wymianę studencką do Alicante, w Hiszpanii. Do tej pory wykorzystuje hiszpański w swojej pracy zawodowej w międzynarodowej firmie inwestycyjnej.

W grudniu 2009 r. Marta znalazła się w gronie pierwszych osób, które brały udział w tworzeniu damskiej sekcji poznańskiego klubu lacrosse – drużyny Poznań Hussars Ladies. Brała udział we wszystkich dotychczas rozgrywanych przez jej zespół meczach i turniejach, obecnie jej praca dla klubu skupia się wokół rekrutacji oraz trenowania nowych zawodniczek. Do zadań tych wykorzystuje swoje nieśmiertelne auto z przepastnym bagażnikiem, mieszczącym w swych otchłaniach tony klubowego sprzętu.

Ocena wkładu wniesionego przez nią do budowy wizerunku klubu oraz jego popularyzacji jest kwestią równie trudną, jaką byłoby zliczenie nieskończonej ilości zdjęć upamiętniających niemal wszystkie rozgrywki, w których uczestniczyli Poznań Hussars. Wystarczy dodać, że zdecydowana większość zdjęć zamieszczanych na naszej stronie jest tylko jej autorstwa. Mają one szczególne znaczenie dla zespołu także dlatego, że w początkowej fazie jego rozwoju stanowiły jedyną formę prezentacji Hussars odbiorcy zewnętrznemu, z kolei dziś są narzędziem wykorzystywanym w celu promowania i rozpowszechniania marki Poznań Hussars. Dla nas samych natomiast mają przede wszystkim wartość sentymentalną, są i będą bowiem źródłem wspomnień o wszystkich niepowtarzalnych i wyjątkowych chwilach spędzonych z drużyną.

 

M

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU