Menu
7 października 2011

PLL: „Mecz przyjaźni” dla Hussars

Poznań Hussars na inaugurację sezonu 2011/2012 PLL odnieśli pierwsze zwycięstwo. Wielkopolanie pokonali zaprzyjaźnioną drużynę Ravens Łódź 18:1.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13.30 na stadionie łódzkiego Energetyka przy ulicy Srebrzyńskiej w Łodzi. Arbitrami meczu zostali Daniel Węgrzyk, Błażej Rokicki oraz Mateusz Rydzak.

Husaria od pierwszej minuty prowadziła zawody pod swoje dyktando. Gra toczyła się niemal cały czas na połowie Kruków, co odwzorowywał wynik po pierwszej kwarcie: 6:0 dla przyjezdnych. Mniej doświadczona Łódzka drużyna nie odpuszczała i nękała Poznaniaków kąśliwymi kontrami. Dzięki fenomenalnej postawie uskrzydlonego Jerrego Winiarka Mistrzowie Polski stracili tylko jedną bramkę autorstwa Łukasza Sobczaka.

„Jeśli spojrzysz na wynik spotkania, dojdziesz do wniosku, że poważnie podchodzimy do obrony tytułu. Zagraliśmy niezłe spotkanie, chociaż nie ustrzegliśmy się błędów. Zbliża się mecz z „Kosami”, realnymi przeciwnikami w walce o Mistrzostwo. Myślami jesteśmy już przy tamtym spotkaniu.” – powiedział Michał Szczurek, obrońca Poznań Hussars.

Warto nadmienić, iż w meczu z Ravens Łódź swoje debiutanckie trafienia zaliczył Michał Trzaska, napastnik Husarii.

- Kamil Lamorski (2)

Najlepszym zawodnikiem tego dnia był Paweł Hamrol, który obchodził w ten dzień swoje 27. urodziny. Koledzy z drużyny pamiętali o uroczystości i złożyli "Pablo" życzenia.

Pierwsza kolejka PLL przebiegła bez większych niespodzianek. W Warszawie Kosynierzy pokonali Grom 9:6, w Łodzi Hussars ograli Ravens. Kraków Dragons pauzowali.

Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z Łodzi za mecz, sędziom za prowadzenie meczu oraz kibicom!