Menu
7 września 2011

Kadra zagrała na Łotwie

Polska Reprezentacja Lacrosse po „Prague Cup 2011” udała się na Łotwę, gdzie miał miejsce turniej „Lacrosse Summer Festival”. Był to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Europy w Amsterdamie.

 

Odpowiadając na zaproszenie Łotewskiej Federacji Lacrosse, kadrowicze Christiana Zwickerta udali się do Jelgavy (miejscowość położona 40 km od Rygi), by rozegrać spotkania kontrolne z wyżej notowanymi rywalami. Oprócz Polaków w zawodach udział wzięli: Team Latvia, Latvia United oraz Team Gatorade (sponsorowany przez Gatorade kolektyw złożony z doświadczonych i klasowych zawodników z Ameryki Północnej).

 Biało-Czerwoni zagrali w osłabionym składzie. Poznań reprezentowali Marcin Basiński oraz Artur Wieszczeczyński.

W swoim pierwszym meczu kadra pokonała Latvia United 3-1 po bramkach Artura Wieszczeczyńskiego, Jana Rydzaka oraz Jakuba Totonia.

Podbudowani zwycięstwem kadrowicze stanęli do walki z Team Gatorade. Amerykańska drużyna poziomem przewyższała Polaków pod każdym względem, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku spotkania (porażka biało-czerwonych 14-1). Honorowe trafienie zaliczył Błażej Rokicki.

Mecz z Reprezentacją Łotwy był okazją do wzięcia przez Polaków odwetu. Obie drużyny narodowe spotkały się ze sobą po raz pierwszy w Warszawie, w 2009 roku. Wtedy to Łotysze okazali się lepsi i pokonali świeżo powstałą kadrę Polski 16-2. Tym razem nie było inaczej. Bardziej doświadczeni przeciwnicy wygrali 14:0.

Spotkanie o trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej Polacy przegrali Latvia United 6:3.

Na meczach pojawili się także Ambasador Kanady, oraz Sekretarz Polskiej Placówki Dyplomatycznej, z którymi po meczach odbyła się rozmowa na temat lacrosse.

Wyjazd na Łotwę był kolejną okazją do utrwalenia ustawień, taktyk i zagrań. Kadra poczyniła kolejny krok ku przygotowaniom na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie.

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU