Menu
3 czerwca 2011

Poznań Hussars z wizytą w V LO im. K. Potockiej w Poznaniu!

Hussars i Hussars Ladies nie próżnują! 1 czerwca gościliśmy w kolejnej szkole. Przeprowadziliśmy warsztaty w V Liceum Ogólnokształcącym im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu w ramach odbywającego się na pobliskim Orliku Dnia Sportu.

 

Punktualnie o godzinie 9, Hussars w składzie: Paweł Hamrol, Marcin Basiński, Artur Wieszczeczyński oraz Ladies- Miłka Matkowska, Jagoda Gracz, Ania Tomaszewska, Magda Żurawik, Ola Wilk, Iga Sobolewska, Dagmara Nowak spotkali się na Orliku przy ulicy Zmartwychwstańców 10. Za organizację eventu odpowiedzialne były nasze dwie wychowanki „Piątki”- Jagoda Gracz i Ania Tomaszewska.

 

 

Obie sekcje zaprezentowały się osobno, a zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszyła się damska część poznańskiej Husarii. „Klaudynki” po okiem Ladies z wielką chęcią uczyły się podstawowych elementów gry jak rzucanie, łapanie i ground balls. Zaskakująco szybko opanowały te umiejętności i oswoiły się ze sprzętem. Po pokazach i krótkich warsztatach wiele dziewcząt pytało o treningi, a także deklarowało swoją obecność na kolejnych spotkaniach.

 

 

Liczymy na napływ nowych, młodych zawodniczek z zastępów V  LO. Mamy nadzieję, że ta szkoła stanie się drugą, obok Geolaxu, "stajnią" Poznań Hussars.

 

Dziękujemy serdecznie dyrekcji i nauczycielom wychowania fizycznego „Klaudynki” za możliwość przeprowadzenia warsztatów, a przez to popularyzacji lacrosse.

Anna Tomaszewska

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU