Menu
17 kwietnia 2011

PLL: Smoki rozbite, szarża w stronę Mistrzostwa

W sobotę, 16 kwietnia 2011 roku w 5 kolejce Polskiej Ligi Lacrosse (PLL), na oczach niemal stuosobowej publiczności Poznań Hussars wysoko pokonali Kraków Dragons. Było to piąte spotkanie bez porażki w PLL.

Smoki z Krakowa zasilone kilkoma Krukami z Łodzi przybyły na zachód kraju, gdzie czekali już na nich pretendenci do tytułu Mistrza Polski, Poznań Hussars. Spotkanie miało miejsce na stadionie MOS’u przy ulicy Gdańskiej 1.

O godzinie 15.30 arbitrzy Mateusz Rydzak oraz Daniel Węgrzyk rozpoczęli zawody. Mecz był jednostronnym widowiskiem, co pokazała już pierwsza kwarta, po której na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 9:0 dla Husarii. Bardzo dobrze zaprezentowała się formacja ofensywna Wielkopolan, która ładnie rozgrywała piłkę i niemiłosiernie ostrzeliwała bramkę rywali.

Pomimo dobrej postawy bramkarza Smoków, nie udało się zatrzymać potężnej kanonady, która z minuty na minutę coraz bardziej zaniżała morale rywali. Gospodarze niesieni dopingiem Poznań Hussars Ladies oraz przybyłych kibiców rozkręcali się coraz bardziej.

W przeciągu całego spotkania, Husaria punktowała 27 razy, natomiast Dragons jedynie dwukrotnie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy postanowili przybyć w sobotnie popołudnie na mecz, dziękujemy sędziom oraz rywalom!