Menu
17 listopada 2010

Niemcy: III kolejka ligi niemieckiej!

Hussars wyjechali ponownie do Berlina walczyć o 3 miejsce w rundzie jesiennej Wschodniej Dywizji Ligi Niemieckiej!

Trzeci już wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów miał przynieść ostatnie rozstrzygnięcia w kształcie tabeli Wschodniej Dywizji Ligi NIemieckiej. Hussars mieli szanse nawet na trzecie miejsce zaraz za drużynami BLAX i BHC, które do tej pory wygrały wszystkie swoje spotkania. Przeciwnikami Hussars byli Dresden Braves oraz druga drużyna stołecznego BHC.

Mecze rozgrywane były znów na boisku BHC. W pierwszym spotkaniu drużyna z Poznania podejmowała drużynę z Drezna. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Braves. Dopiero w kolejnych kwartach Hussars zaczęli grać na swoim poziomie. Cztery bramki Pawła Hamrola, dwie Janka Rydzaka oraz jedna Jędrzeja Bagińskiego pozwoliły wygrać mecz 7:5. Było to niestety kosztowne zwycięstwo. Dwóch z naszych zawodników nabawiło się kontuzji... Do kolejnego meczu Hussars przystąpili mając jedynie 11 zawodników.

Rywalizacja z BHC II miała wyłonić drużynę, która zajmie 3 miejsce na podium po rundzie jesiennej. Wysoka stawka przełożyła się na przebieg spotkania. Bardzo brutalna gra ze strony Niemców wykluczyła kolejnego z naszych zawodników pozostawiając Hussars bez zmienników. Zespół gospodarzy wspomagany kilkoma zawodnikami z pierwszego składu BHC zdobył 9 bramek, na co Hussars odpowiedzieli tylko dwiema: Pawła Hamrola oraz Janka Rydzaka.

Reasumując, Poznań Hussars zajęli czwarte miejsce w rundzie jesiennej Wschodniej Dywizji Ligi Niemieckiej. Jako beniaminek, grając po raz pierwszy w silniejszej lidze niż ojczysta, czwarte miejsce jest sukcesem. Jednakże na wiosnę zawodnicy deklarują walkę o wyższe lokaty!

Podziękowania należą się Marcie Dziekańskiej za wspaniałe zdjęcia z tego wyjazdu, które możecie obejrzeć w galerii tutaj.