Menu
4 lipca 2010

MANCHESTER 2010 - CZAS START !!!

Największe lacrossowe wydarzenie już przed nami ! MISTRZOSTWA ŚWIATA MANCHESTER 2010 ! Pierwszy raz do grona konkurujących Państw dołączy POLSKA. W sumie 31 nacji walczyć będzie o miano tej najlepszej na całym globie.

Droga polskiego lacrosse do udziału w tej niesamowitej imprezie nie była prosta, a zaczęła się dawno temu...

Wiele nieznanych czynników i przypadkowych splotów wydarzeń zetknęło drogę Boba Bieschke (obecnie głównego Managera Polskiej Reprezentacji Lacrosse) z przedstawicielami polskich klubów uprawiających bagataway. To on mając na uwadze dumE swoich polskich korzeni zostal naszym MENADZEREM i zajął się tworzeniem bazy administracyjno-personalnej tego co w krótce miało stać się zgranym zespołem. Najważniejszym punktem tej działalności było pozyskanie Christiana Zwickerta, który przyjął propozycję poprowadzenia biało-czerwonych w debiutenckim boju na arenie międzynarodowej. Od tego czasu trener Zwickert, również znany Coach Z razem z Bobem kompletowali sztab trenerski, którego pełny skład zobaczyć można oraz zapoznać się z krótkimi biografiami poszczególnych członków na stronie http://polandlacrosse.com/aboutus.html

Kolejnym kamieniem milowym był faktyczny wybór zawodników do Reprezentacji, który w dwóch turach odbył się w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Z ponad 100 zawodników, którzy zgłosili chcęć reprezentownia naszego kraju zostać mogło tylko 23 najlepszych. Relację z polskich try-outów można obejrzeć dzięki nieocenionej pracy naszego kamerzysty Artura Przybylskiego w dwu częściowym klipie "Narodziny drużyny" dostępnym w dziale Multimedia.

W końcowym rozrachunku do pierwszego składu Kadry dostało się 6 zawodników z Hussars :

2 obrońców: Jarosław Winiarek, Grzegorz Irla

3 pomocników: Paweł Hamrol, Jędrzej Bagiński, Krystian Komar

1 atakujący: Błażej Piotrowski

6 zawodników z klubu Kosynierzy Wrocław i 2 z Gromu Warszawa. Jako rezerwowi do składu dostali się jeszcze dwaj gracze z Poznania: Tomasz Brudło i Marcin Dobski.

"Kiedy skład kadry został ogłoszony zawodnicy mogli skupić się na treningach, a działacze na przygotowaniach. W wielu przypadkach obie funkcje się pokrywały - co wymagało dużego wysiłku i poświecenia ze strony najaktywniejszych jednostek w polskim lacrosse. Z amerykańskiej strony naszego sztabu do sukcesów można na pewno zaliczyć pozyskanie kilku sponsorów (niestety żadnego głównego) takich jak: przedstawicielstwo marki Tyskie na Stany Zjednoczone, firmy Riddle - sponsora kasków, w których grać będzie kadra, Elevation lacrosse - producenta i dostawce oficjalnych strojów meczowych. Przez ponad rok przygotowań reprezentanci ścisle wykonywali wytyczne trenera oraz przygotowanych specjalnie przez fachowców z Hopkins University planów szybkosciowo-kondycyjnych.

Czas przygotowań i wyczekiwania minął niesamowicie szybko i już w najbliższą środę -07/07/10 Polacy wyruszają na swoje pierwsze mistrzowstwa świata. Humory dopisują, a nadzieje rosną. Fazę grupową kadrowicze poprzedzą tygodniowym zgrupowaniem już w Manchestarze. W planach jest między innymi sparing z reprezentacją Szwajcarii.

Polska w grupie zmierzy się:

16 LIPCA Z BERMUDAMI

17 LIPCA Z DANIĄ

18 LIPCA Z FINLANDIĄ

Dokładny rozkład gier oraz godzin znaleźć można na stronie

http://www.2010worldlacrosse.com/world_championships

ZAPRASZAMY DO KIBICOWANIA !! MECZE DO OBEJRZENIA NA www.247.tv

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU