Menu
22 kwietnia 2010

Wielka studencka bitwa na poduszki!

Organizatorzy tegorocznych Juwenaliów, zorganizowali akcję, mającą na celu „obudzić” studentów po zimie. „Zdmuchnij z brody resztkę snu podmuchem poduchy!” – można było czytać na Facebook’u, przy pomocy którego uczestnicy umówili się na bitwę.

 

Wybraliśmy się na poznański Stary Rynek w sile 6 zawodników, ubrani w stroje meczowe oraz zaopatrzeni w poduszki a także ogromne pokłady pozytywnej energii. Na miejscu kłębiło się już ponad 300 studentów uzbrojonych po zęby w broń z pierza. 
Walkę rozpoczęła mała bijatyka w jednym z ogródków piwnych, która po chwili przeniosła się na plac. Widząc to, setki ludzi ruszyło z trzech stron z odsieczą. Nam udało się ustawić w pierwszym szeregu, dzięki czemu już na początku wbiliśmy się w sam środek poduszkowej zawieruchy. Przy pierwszym uderzeniu niebo pobielało od pierza. Cóż to była za walka!
Jako drużyna skumulowaliśmy się na środku pola walki i tworzyliśmy formacje obronne by wspólnie odpierać ataki rozentuzjazmowanych studentów. Spostrzegliśmy się, że najlepszą będzie technika „back to back”, więc ustawiliśmy się plecami do siebie i miotaliśmy poduszkowe ciosy dookoła. 
Niesamowita frajda, kupa pierza i co najważniejsze, świetna zabawa towarzyszyły wszystkim uczestnikom flash-moba. Niska temperatura nie przeszkodziła poznańskim studentom z rozmachem pożegnać zimy a przywitać wiosnę!
Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU