Menu
23 marca 2010

Obóz Mielęcin

Po wyraźnym zastoju treningowym, spowodowanym nadzwyczaj intensywną oraz długotrwałą zimą zawodnicy Poznań Hussars rozpoczęli nowy sezon od mocnego akcentu, jakim było zgrupowanie zespołu na obozie treningowym w Mielęcinie w dniach 20-21 marca tego roku.

Organizacja obozu podporządkowana była realizacji założonych wcześniej celów szkoleniowych, czyli optymalnego przygotowania kondycyjnego oraz taktycznego w kontekście zbliżających się poznańskich turniejów lacrosse.
Na pierwszy trening, którego początek zaplanowany został na sobotni ranek zawodnicy przybyli wykorzystując wszelkie możliwe środki transportu, od rowerów i prywatnych osobówek aż po autobusy oraz kolej. Do dyspozycji klubu oddano krzęcińskie obiekty sportowe, tj. boisko miejscowego "Klonu" oraz kompleks boisk "Moje boisko - Orlik 2012", za których przygotowanie oraz udostępnienie szczególne podziękowania należą się p. Marianowi Neryngowi (GKS "Klon" Krzęcin) oraz p. Pawłowi Sadkowskiemu (Gimnazjum w Krzęcinie). Nieograniczeni czasem i przestrzenią mogliśmy swobodnie uskuteczniać pieczołowicie dopracowane założenia treningowe, do znudzenia powtarzając liczne zagrania taktyczne, przerywane raz po raz ćwiczeniami doskonalącymi indywidualne umiejętności techniczne.
Tylko dzięki tradycyjnie już sprzyjającym nam warunkom pogodowym, to jest opadom rzęzistego deszczu występującym naprzemiennie z okresami porywistych podmuchów wiatru udało nam się bez większych kłopotów zrealizować założone cele. W pamięci mamy także Mega Grochówę, która rozgrzewała nas w przerwach na posiłek, dostarczając jednocześnie niespotykanych dotąd zasobów energii niezbędnej do efektywnego spożytkowania czasu treningowego.
Pierwszym, namacalnym efektem obozu była wygrana w marcowym turnieju, organizowanym przez Poznań Hussars w dniach 27-28 marca na stadionie MOS-u. Drugim z kolei, który śmiało może zostać sklasyfikowany jako jeden z pozytywnych efektów zewnętrznych wyjazdu, a za który serdecznie dziękujemy, jest reportaż o naszym zespole, przygotowany przez Kamilę Bielińską oraz Kingę Kuśmierczyk, zaprzyjaźnione studentki dziennikarstwa z poznańskiego UAM-u.
Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU