Menu
13 grudnia 2009

Reprezentacja Polski na zgrupowaniu w Austrii

W drugi grudniowy weekend 2009 roku reprezentacja Polski w lacrosse udała się na zgrupowanie do Wiednia. W zgrupowaniu wzięło udział sześciu Hussarów: Paweł Hamrol, Jędrzej Bagiński, Grzegorz Irla, Błażej Piotrowski, Marcin Dobski oraz Krystian Komar.

Wyruszyliśmy w piątek (11.12.2009) o godzinie 23. Odległość i zmienne warunki pogodowe sprawiły, że na miejsce dotarliśmy w sobotę (12.12.2009) o godzinie 9. Pierwszego dnia trenowaliśmy wspólne z reprezentacją Austrii pod okiem naszego przyjaciela i trenera reprezentacji Austrii, Christiana Arnolda. Ćwiczyliśmy podstawowe umiejętności takie jak strzelanie, zwody oraz zagrania taktyczne wszelkiej maści. Zakończeniem treningu był mecz sparingowy dwóch drużyn powstałych z zarówno polskich jak i austriackich graczy.

Jednak głównym celem naszej podróży było rozegranie meczu towarzyskiego z reprezentacją Austrii oraz reprezentacją Słowacji, która również przybyła do Wiednia na niedzielne mecze. Pierwsze z trzech rozegranych tego dnia spotkań (Austria – Słowacja) było dla nas sposobnością do oglądania w akcji dwóch o wiele bardziej doświadczonych drużyn narodowych. Zwycięstwo należało do gospodarzy, którzy pokonali swoich wschodnich sąsiadów 8:5.

Drugi mecz to długo oczekiwany pojedynek reprezentacji Polski z reprezentacją Austrii. Spotkanie rozpoczęło się po myśli biało-czerwonych. Bramkę na 1:0 zdobył Jacek Litmanowski po podaniu Daniela Węgrzyka. Chwilę później Austriacy doprowadzili do remisu. Prowadzenie nasza drużyna objęła znów po bramce Jacka Litmanowskiego, tym razem po podaniu Marcina Janiszewskiego. Pozostałe trzy kwarty obnażyły jednak nasze braki. Na 11 bramek gospodarzy odpowiedzieliśmy tylko jedną Glenna Gregorego. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:3 dla Austrii.

Ostatni mecz towarzyski tego dnia to konfrontacja reprezentacji Polski ze reprezentacją Słowacji. Nasza drużyna przystąpiła do tego meczu z jeszcze większą motywacją. Spotkanie było bardzo wyrównane, niestety indywidualne błędy polskich zawodników stały się przyczyną drugiej porażki. Końcowy wynik to 6:1 dla Słowacji. Jedyną bramkę dla Polski w tym meczu zdobył Paweł Hamrol (Poznań Hussras) po asyście Błażeja Piotrowskiego (Poznań Hussras).

Wyjazd oceniamy bardzo pozytywnie, pomimo dwóch porażek. Była to doskonała lekcja i sposobność do zdobycia kolejnych doświadczeń. Jesteśmy pewni, że będzie to owocowało w przyszłości. Było to ostatnie zgrupowanie w tym roku kalendarzowym. Teraz każdy z nas wraca do szlifowania umiejętności indywidualnych. W końcu już tylko 6 miesięcy i 3 tygodnie do Manchesteru…

 

Keep laxing!

Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU