Menu
8 listopada 2009

Weekend z lacrosse w Poznaniu (7-8.11.2009)

W drugi listopadowy weekend miasto Poznań zamieniło się w lacrossową stolicę Polski. Swoją obecnością zaszczycili nas nie tylko Kosynierzy Wrocław i Grom Warszawa, ale także dwóch naszych przyjaciół ze Szwecji: Jimmy Blomgren i Christoffer Jansson.

 

Pierwszego dnia został rozegrany mecz kontrolny Reprezentacji Polski z Resztą Świata. Pierwszy gwizdek rozebrzmiał o godzinie 16 na boisku treningowym Posnanii Poznań. Tego dnia barwy klubowe nie miały żadnego znaczenia, liczyły się dwa kolory: biały i czerwony. To właśnie możliwość ich reprezentowania sprawiła, iż pomimo ciężkich warunków pogodowych, mecz był naprawdę zacięty. W regulaminowym czasie gry padł wynik 4:4. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka. Warto podkreślić, że w tym szczególnym meczu, wynik był sprawą drugorzędną. Było to bowiem pierwsze z całego cyklu spotkań przygotowujących naszą reprezentację do Mistrzostw Świata w Manchesterze w 2010 roku. 
Dzień drugi przyniósł jeszcze więcej emocji! Do boju stanęli Hussars, Kosynierzy, Grom oraz Poznań Hussars B, druga poznańska drużyna powstała w wyniku przeprowadzonej jesienią rekrutacji. Żądzę walki można było wyczuć w powietrzu. Każda z drużyn chciała udowodnić i pokazać, kto jest najlepszy w Polsce.
W pierwszym spotkaniu Kosynierzy Wrocław wygrali z Gromem Warszawa 6:0. Kolejny mecz to rywalizacja sięgająca początków lacrosse w Polsce: Poznań Hussars – Kosynierzy Wrocław. Już w pierwszej akcji Wrocławianie objęli prowadzenie. Była to ich pierwsza, a zarazem ostatnia bramka w tym spotkaniu. Dobrze grająca poznańska defensywa zatrzymywała ataki Kosynierów, natomiast pomoc i atak wykonały swoje zadanie strzelając 7 bramek i ustalając wynik całego spotkania na 7:1 dla drużyny z Poznania. Strzelcy bramek: Jimmy Blomgren 4 oraz po jednej Paweł Hamrol, Jędrzej Bagiński i Błażej Piotrowski.
Trzecie spotkanie to debiut Poznań Hussars B w meczu z Warszawskim Gromem. Wyrazy uznania dla obu drużyn: dla Gromu za pierwsze odniesione zwycięstwo, pokonali oni bowiem Hussras B strzelając sześć bramek, nie tracąc przy tym żadnej, natomiast dla „świeżaków” z Poznania za naprawdę dobre spotkanie w ich wykonaniu, za wolę walki oraz postawę na boisku! Tak trzymać Hussras B! Potwierdzili to w kolejnym meczu z Kosynierami. Godnym podkreślenia jest fakt, iż pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 0:0. Dopiero późniejsze odsłony przyniosły rozstrzygnięcie w postaci pięciu bramek dla Wrocławia. Spotkaniem kończącym lacrossowy weekend w Poznaniu była potyczka Hussars z Gromem Warszawa. Pewne zwycięstwo Husarom dali Jimmy Blomgren, Paweł Hamrol, Jędrzej Bagiński oraz Michał Woźnica strzelając odpowiednio dwie i po jednej bramce kończąc spotkanie wynikiem 5:0.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom (w szczególności Jimmi’emu i Chris’owi) za przybycie i ostra walkę, wszystkim kibicom obecnym podczas tego weekendu, naszej fotograf Marcie oraz kamerzyście Arturowi za uwiecznienie i montaż naszych zmagań!
 
 
 
Keep laxing!
Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU