Menu
3 sierpnia 2017

Warsztaty lacrosse we Wrocławiu

W dniach 31.07 – 02.08.2009 do Polski przyleciało dwóch amerykańskich trenerów : John Pirie oraz Matt Rowley. Przeprowadzili oni warsztaty lacrosse dla polskich graczy. Na zajęcia przybyła także grupa niemieckich zawodników.

 

Przybyli oni w wyniku wspólnych wysiłków wiodących postaci polskiego świata lacrosse. Łącznie w warsztatach wzięło udział niemalże 50 osób. We Wrocławiu pojawiło się także 12 Husarów. Dotarliśmy do stolicy Dolnego Śląska ok. godziny 13.00. Zostaliśmy rozlokowani u poszczególnych Kosynierów. Zajęcia w piątek otworzyło spotkanie teoretyczne, na którym to poznaliśmy trenerów i „rozkład jazdy” na najbliższy weekend.
Zajęcia zostały zorganizowane profesjonalnie. Zdobyliśmy nowe umiejętności techniczne i taktyczne. Trenerzy przeprowadzali treningi na „trzech płaszczyznach”: na początku wykładana była teoria, następnie demonstracja na boisku, a na końcu wykonanie danego ćwiczenia przez zawodników. Każdy angażował się w 100%, a pochwała trenera motywowała do jeszcze cięższej pracy. 
Po każdej sesji treningowej odbywały się mecze kontrolne. Trenerzy podzielili zawodników na drużyny: „White Team” oraz „Big Green Maschine”. Była to jedna z nielicznych okazji, by zagrać w meczu na dość wysokim poziomie. Łącznie rozegrano 4 spotkania. 
W niedzielę, po ostatniej sesji treningowej trenerzy oraz Tomasz Kędzia podziękowali zgromadzonym zawodnikom za przybycie. Zarówno John Pirie jak i Matt Rowley pochwalili graczy za zaangażowanie, umiejętności i chęć do gry. 
„Lacrosse w Polsce szybko się rozwija. Wielu z was ma zadatki na dobrych graczy. Będzie to wspaniały moment dla was, dla Polski i całego świata lacrosse, kiedy wyjdziecie dumnie na boisko i usłyszycie hymn narodowy” - powiedział Pirie.
Trenerzy dostali od Husarów klubowe koszulki z numerami 22 oraz 3. Wszyscy rozeszli się w dobrych nastrojach i z dużo większym bagażem doświadczenia. 
Pragniemy podziękować trenerom, Kosynierom Wrocław i wszystkim przybyłym graczom za owocnie spędzony czas i organizację warsztatów na wysokim poziomie. Takie spotkania powodują, że pogłębia się nasza pasja, jaką jest „najszybsza gra na dwóch nogach”.
Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU