Menu
30 marca 2009

Stolica zdobyta!

Z dumą pragniemy obwieścić, iż w turnieju, który odbył się w ubiegły weekend (28.03.2009) w Warszawie drużyna Poznań Hussars pokonując zarówno chłopaków z Warszawy jak i Wrocławia zdobyła 1 miejsce!

 

Nasz marsz po zwycięstwo zaczął się od wysokiej wygranej z Kosynierami, którzy ulegli nam w pierwszym meczu rozgrywanego turnieju, przegrywając aż 3:10! To pierwszy taki mecz w historii polskiego lacrosse, gdzie wpadło tyle bramek dla jednej drużyny. Po krótkiej przerwie spotkaliśmy się po raz pierwszy na boisku z drużyną Grom Warszawa. Byliśmy mile zaskoczeni poziomem warszawskiej ekipy, która należy przypomnieć trenuje dopiero od września, co przełożyło się na to, że to właśnie oni zdobyli pierwszą bramkę. Na szczęście reszta meczu przebiegała już według naszych zasad i całość skończyła się wygraną Hussari 6:2. Na koniec turnieju w równie ciekawym pojedynku Kosynierzy Wrocław pokonali Grom Warszawa.
Reasumując kolejność na koniec dnia wyglądała tak:
1. Poznań Hussars
2. Kosynierzy Wrocław
3. Grom Warszawa
Warto dodać, iż królem strzelców tego turnieju, strzelając 7 bramek, został grający z numerem 22, zawodnik Poznań Hussars, Paweł Hamrol.
Na zakończenie miało miejsce rozdanie pucharów i udekorowanie zawodników medalami. Po turnieju tradycyjnie spotkaliśmy się w pubie na integracyjnej imprezie. Dziękujemy chłopakom z Warszawy za przygotowanie turnieju, Burmistrzowi Bemowa za puchary i medale, dziękujemy też za wizytę w naszym kraju panu Christianowi Arnold, który sędziował cały turniej.
Wróć do aktualności

PATRONI MEDIALNI

PARTNERZY KLUBU